Skip to main content

Těžíme královédvorský vyhnánovský pískovec, kámen nejvyšší kvality na českém trhu.  Najdete nás nedaleko obce Kohoutov – Vyhnánov v okrese Trutnov v Královéhradeckém kraji. 

Těžba pískovce v královédvorské lokalitě má několikasetletou tradici, snad nejvíce ji proslavil v době baroka Matyáš Bernard Braun, který z něho vytvořil například soubor soch Ctností a Neřestí pro Hospitál Kuks. 

Královédvorský pískovec je jemnozrnný až střednězrnný a vyniká svou odolností proti povětrnostním vlivům, mrazuvzdorností, tvrdostí a malou nasákavostí. Barva těženého pískovce zahrnuje široké spektrum od bílé, žlutavé přes žlutočervenou až po žlutohnědou. Díky své, atesty prověřené, kvalitě je vyhledávaný zejména památkáři a sochaři. 

Specializujeme se na rozsáhlé a technicky náročné projekty, ale umíme i ty malé. Zrealizujeme vše, co z pískovce lze – od mostu po sochy. Zakládáme si na preciznosti, špičkové kvalitě a individuálnímu přístupu k našim klientům. 

Vlastníme 500 000 m3 nevytěžených zásob, které postačí na minimálně dalších 200 let, obnovitelná báňská práva do roku 2028, územní rozhodnutí platné na dotěžení kamene. 

Dodáváme řezaný a štípaný kámen, bloky, vše pro zahradní architekturu nebo sochařskou práci. Disponujeme vlastním technickým zázemím a strojním vybavením, zajišťujeme dopravu. 

Bez nadsázky můžeme říci, že jsme pracovali pro papeže či prezidenta České republiky.

Socha sv. Anežky darovaná českým státem papeži Františkovi realizovaná z vyhnánovského pískovce. Rozsáhlá rekonstrukce Hospitálu Kuks. Dodávky pískovce pro interiéry a exteriéry Pražského hradu. Oprava Negrelliho viaduktu v Praze. Obnova historických památek v Kroměříži, na zámku Veltrusy, socha Neptuna v pražské Grébovce.

…a stovky dalších realizací. To vše hovoří za naši dlouholetou práci.

Strojní vybavení

Pásové rýpadlo Liebherr 974, nakladač Volvo, dvě lanové dělící pily PROMASZ 2000, profilovací lanová pila, CNC kotoučová pila, vysokozdvižný vozík Kalmar DC 16-1200, štípací linka STEINEX 450 s rukou + 3x STEINEX 240, vrtací zařízení, administrativní a technické budovy

Potřebujete pískovec pro Váš projekt?

Napište nám